Pravděpodobně v roce 1973 první účast na organizovaném výstupu na Nový rok na Radhošť. Na Radhošti účastnický list. Někde by měl být. S KdF na Pindulu a pak pěšky ve sněhu s děckem mrňavým na Radhošč, kdybych to byl věděl co nás čeká.... foto?


Výstup na Kelčák, asi 1974 s děckem na zádech, zřejmě není foto (nebo stále na negativu), kdyby byly mobily s foto, to by se pleskalo....


1977 cesta Polskem
Přes Zakopane, Nowy Targ přespání, odskok na jezero Czorsztynskie, Warzawa kde se opět přespalo (na náměstí). Po cestě přes nedokončenou dálnici na Rusko, zde tahal na špagát minometný granát, nebyl kompletní, žádný výbuch se nekonal. Pobyt na Mazurách - Gizycko, jezero Niegocin a Mamry, zde na plachetnici za bouře. Wolfschance, prohlídka areálu, fírer nebyl přítomen. Pak Elblag, Gdaňsk (na pláži jsem spal pod vozem). Po cestě zpět v rádiu oznámení, že jsou tam nepokoje, hrad Malbork, Krakow, s Trabantem combi, poprvní si užil dálnice. Ten byl v Polsce vícekráte, více Pár obrázků. Rychlá jízda mne stála několik piv ze zásob pro milici.


1983 Dresden IAC Mockritz, fuer 4 Personen, mit Trabant, foto? 3 M za rychlou jízdu Drážďany
Průšlap od Pindule přes V. Javorník do VM
Někdy v 198?, busem na Pindulu, pak pod V. Javorník a nahoru. Hospoda zavřená, pivo neochutnáno, tak jdeme dál


Výlety v okolí Mar. Lázní s děckama, 1987 zotavovna Suvorov, přes Silvestra, foto zřejmě furt na negativu


1988 na harcerském táboře v Polsku, viz Pár obrázků.


Pustevny 25.12.2002

Pustevny 25.1.2003


Techtek 2004


28. ledna 2006 Medůvka


Horka říjen 2006


2008 výlet na Pustevny, Radhošť, není foto


Výletek Radhošť 1.1.2009
Tak jako minulý rok jsem se rozhodl, že pokud počasí dovolí, dám si výšlap per pedes z Pusteven do Rožnova. Při prezentaci této myšlenky se však k tomuto nápadu nikdo nepřidává, slyším jen ...
Z ValMezu vyjíždím busem v 07:50 hod, v Rožnově přesedám na další v 08:12 hod. Pomalu od Rožnova se bus naplňuje a nahoru přijíždí plný.
Po příjezdu, tito se vydávají mým směrem

jsem tu

Další se vydávají ???? Počasí je zatím klidné, dokonce to vypadá, že by se mohlo rozjasnit.

Tuto sošku snad zná kdekdo ... Přichází ojedinělý turista směrem protivným, od Rožnova, a co to, další, který dokonce to běží, po svých.

radegast

Všechny jsem předehnal, i dědu který to pěkně švihal, jen tento mladík mi furt ukazuje záda, stíhat nemá smysl, protože na Radhošti bude zastávka

prchá

Hotel v dohledu

prchá

Míjím ho

prchá

Á už vidím věžu a kostelík, počasí dosud příznivé, i když popadával sníh se už začíná kazit, fučí od jihovýchodu, mráz je cítit. Dál se už nefotí, digifoťák odmítá sloužit, takže ani nápis o spravedlivých na sousoší se nekoná. A vypadává i mobil.

okna

Dělám nějaká spojení na 145,500 MHz, 145,450 MHz, kdo mne dělal, tak ví, nepíšu si je, asi by prsty odmítly, tak třeba dejte vědět, potvrdím přes eQSL. Prošlo zopár lidí. Objevuje se slečna procházkou po prožité noci z nedaleké chaty a sděluje, že je -14°. Občas není ani na vrcholek věže s červeným světýlkem vidět. Pěkně to fičí. Začíná být zima i na prstíky u nohou tak to beru dolů, k Černé hoře, nic příjemného, chodník umrzlý, místy led.. Pod sjezdovkou po nějakých 200 m v lese se to uklidňuje, ale ta chůůze, někdy je lepší i z kopečka pomalu běžet. Nejhorší je to, když nohy mají snahu vyletět dopředu před tělo, zvládám to statečně, padám jen jednou, modřina na pravém stehnu. Po cestě potkávám od Rožnova jen tři lidi. Po cestě ještě dělám asi tři, čtyři spojení u ČH.

Co jsem použil. Minulý rok zapracoval mráz a odpadly kablíky, jak se s nimi pohybovalo, tak jsem to trocha upravil. Ručka je připěvněna na levém lokti.

prchá

Zjišťuji, jako minulý rok, že bych mohl chytit vlak který je ve VM ve 13 hod., tak přidávám do kroku a docházím asi 10 minut před odjezdem. Doma vařím kafu a vlézám s ním do vany na dvě hodiny. Dobře se v ní i pospí.
Jo vanu to mám rád, relax, a ještě tak svíčku, víno a....

Takže zase za rok, ne?????


Máchův rybník 2009


Koryčany 2010


Bilova paseka 6.12.2010 a Klínec

Špindl květen 2011, od ... přes ... na ... kolem


2010, 2011 nevhodné počasí, Pustevny se nekonají

1. ledna 2012, klasické datum pochodu
Opět z VM v 07,50 hod. busem do Rožnova, z tama 08,15 na Pustevny, bus zaplněn ani ne z poloviny. Z D. Bečvy je pěkně vidět Radhošť, viditelnost bude dobrá. Houbec, po příjezdu nahoru mokrý sníh, vítr. Pak přechází v mlhu, vítr skučí. Focen Radegast, začíná hustá mlha, za hodinku na Radhošti. Po cestě kontakt na zlínské amatéry. Foťák vypovídá službu a je třeba zahřívat. Od zvěrozvěstů lze jen tušit kapli. Na Radhošti i když tamní teploměr ukazuje 0, tak fičííí, prsty tuhnou. Přichází dva Dolnobečvané se slivovičkou, chutná, pokecáme, zopár spojení s klasickou výbavou (viz výše) a odchod dolů. Já mám tím extraktem ochucený čaj. Vlek lyžařský kupodivu jede. Po cestě potkávám čundráka doprovázejícího psa, otevírá lahvičku slivovicovou, popovídáme a šlapu. Začínají se ozývat kolena. Přesto za 90 minut z Radhoště jsem na nádraží.
Ve 14, 30 hod. doma, klasicky vana, ponatírat kolena ...


Duben 2012
Trasa Brňov od Brda na M.Lhotu, co kdyby tam bylo něco z války, údajně je tam, nebo byl, kdos zakopán


Máchův rybník 2012, Březňák


2013
Tentokráte nejedu 1.1, ale až 13.1. Z Rožnova autobus postupně natřískáván, až jsou pasažéři namačkáni. Zatím snesitelná viditelnost, nic moc zima. Projdu se k Maměnce a j. a nastupuji cestu na Radhošť. Kolem cesty kupy stánků, zájemců moc není. Pak mrknu na sochy sněhové a valím dále. U Radegsta začínají zlobit kolena, to tedy brzy. Před Radhoštěm začíná mlha. Pohyb lidu minimum, až 7. Pobudu u kaple, teploměr ukazuje mííírně pod 0 °C. Ale chvilkama taková mlha, že není vidět na světla na stožáru radiokomunikací. Zařízení na vysílání žádné, za těch pár spojení nestojí za to něco sebou tahat.
Vydávám se na cestu dolů, po opuštění prostoru vleku zjišťuji, že ještě přede mnou nikdo nešel, protože je z noci napadaný nový sníh. Jde se špatně, pod sněhem kluzko, tak jdu mimo chodníček. Při scházení od Černé hory zlobí kolena čím dál více, no jak jinak při chůzi z kopce. Nejhorší úsek Pod chatou Mír. Dostávám se na cestu Radhošťskou a krok sun krok se probojovávám na nádraží. Přicházím tak 10 min. před odjezdu vlaku, jako minule. Vysedám v Krhové a silou vůle se šinu domů. Do vany a na pár hodin do postele. Za dva dny si dávám 9 km, ale slušným terénem.


2014
Výlet oddaluji a dobře dělám, od 10.1 se opět na Pustevnách soší z ledu a tak zvažuji vystartovat v neděli. Protože nechci udělat zle kolenům, tak uvažuji jít opačně, z Rožnova na Pustevny a zpět busem. No, uvidíme.

Radhošč 2014 byl. Triko, košile, svetr, bunda, dobře jsem zhodnotil i spodňáky, návleky na kolena, jen rukavice mohly být zimní.
Příjezd do Rosenau 06.23. Pomalu postupuji vpřed, žádné honění, do lesa vstoupil 7,24 sám samotinkýý ještě za tmy. Tak to jsem se tedy táhl. Pomalu stoupal nahoru, fučelo, bez sněhu, trochu mokro. Na Bařině už přimrzlé, pod R míírně snížku zmrzlého, tráva vyčuhuje. Na Radhošči v 9,28. Teplota 0°. Ale větr po celou dobu, na kopci když jsem dalekohledal tak zima na ruky, musel jsem to ukončit, i uši ochlazovány. Na R první lidé z protisměru. Ale bylo krááásně vidět do dálky. Až po odstupu od R větr přestal a šlo se dobře.
U sochy v 10,25. Pohled z Cyrilky, Pustevny v 10,50. Na sochy ledové jsem nešel, fronta a placené! To minulý rok nebylo. Jakésik stánky, hodně pití, něco jídla a co mne nezajímá. Oproti minulému roku vííce lidu. Trochu jsem se tam prošel, podíval na zlikvidovaný skokanský můstek, Tanečnica trochu chátrá, a v 11,45 odjíždím. Nikoho známého nepotkal. U Zavadilky policie už nahoru nepouští. Bus jel přes Hutisko, tam jsem byl někdy v 70 letech naposledy. Z R odjezd ve 12,52. Bez nějakých problémů, jistě, nohy zatíženy jinak, ale kolena držíííí!! Pojedl, podřímal, něco vínka popijím.
Pamatuji jak jsem šel z Pindule asi 1973 1.1. na výstup novoroční (prý byl minulý týden). Na Pindulu autem, tehdy KdF82. Děcko mělo 5 měsíců. Radhošč vidět před námi, tak gerade aus. Žena, saně, děcko, snihu kopec, to jsem tu trasu přehnal, nedomyslel jak se to bude šplhat, že Radhošč není první kopec. Jo to jsme byli mladí.


Tak zase za rok.


5. srpna 2014
VM - Rožnov i zpět na kolečkových bruslích, stánek u Veselé


2015
Radhošť se nekoná, bohužel, sedělo, leželo se doma skrzeva páteř a cvaklý nerv v noze levé.


Říjen 2015
Konečně se hledá tajná chodba ze zámku na Helštýn, výsledek se tutlá, možná chodba do Hlubočku s pokladem


2016
Vypadá to, že se ráno vyrazí. Počasí ale asi nic moc nebude.
Ale jde se na to, vyjíždí se oproti jindy autem, zaparkuje na odbočce na H. Paseky a dále pěšky. Nijak se nespěchá, je sucho, provoz turistů nižádný. První protijdoucí se objevují u Černé Hory. Poměrně silný od Radhoště k Pustevnám. Na Radhošti teplota dva stupínky nad nulou. Na Pustevnách snad jen dva stánky, vícero lidu na zasněženém svahu kde sáňkují děcka. Kafe u lanovky a busem do Rožnova. Už při sjíždění z Pusteven začíná pomalu sněžit, poletuje suchý s klesající výškou čím dál více a od Rožnova už souvislá vrstva namokrého.03.07.2017
cyklovýlet VM - Rožnov, jak je to s vodou. Stezku jsem prorážel z Valmezu do Rožnova a zpět divočinou 31.6.2000, Jardova cyklostezka, to jsem neměl mobil včetně foťáku ani digitál. Potoky se mohou využívat jako cesta, voda fuč.


23. srpna 2017
Busem na Pustevny, dáno kafe a jdeme, přes Tanečnici, Čertův Mlýn, Martiňák a dolů, na Zavadilce na bus. HH na kameni není Heil Hitler, jak by se mohlo zdát (pozůstatek z operace Auerhahn, hi), ale díky až sdělení z archívu Opava že se jedná o Herrschaft Hochwald, na značení tohoto vlastníka jsem před léty narazil i u Hlavaté nad H. Bečvou. Též narazíte na značení vlastníka, když půjdete od Tesáku na Kelčský Kavorník.

Bludy o partyzánech: www.stream.cz/zapomenute-pribehy-ceskych-hor/10002471-ztracena-zakladna-beskydskych-partyzanu
http://www.ceskozemepribehu.cz/pribeh/159-tezke-zkousky-valasskych-pasekaru

Kamera Pustevny, Radhošť:
http://www.hvfree.net/Kamera_Pustevny_Rozcesti
http://www.hvfree.net/?q=kameraradhostjih     můžete si i kamerou pohýbat


31. srpna 2017 Kelčský Javorník
Vozem do Rajnochovic, zde návštěva hřbitova, poté do Podhradní Lhoty, návštěva obecního úřadu a popovídání si s p. starostou. Pak následuje výstup po zelené na hrad Šaumburk, prohlídka a jdeme dále na Bařiny, k Holubově chatě a na Kelečák. Do dálky není z rozhledny moc vidět, ani Praděda. Vidím V. Javorník, Krhovou, Frýdlant, Vsetín Horní město. Cesta tam zhruba od 14.25 hod. do 16,42, zpět 17,31 až 19,11 hod. Pak v Osíčku na pizzu a po cestě prohlídka válečné silnice a cesta domů. Uchozený, sedím venku s pivem a trochou vína, stahuji fotky.

Okolo kolem


U Franze Josefa 3. září 2017
Startuje se od obecního úřadu něco po 8,30 hod., začíná opět pršet, jde se něco málo přes hodinu. Zaráží mne, že zde není mladých. Ten pocit, že zde stál Kaiser... Naposledy jsem zde byl 10. červce 2008. Vloudila se tesaři chybička, kaiser zde byl LP 1897.
14.10.2017 drakyáda aeroport Poličná,
bohužel většina draků koupená, čest výjímkám, třeba bedna, tu jsem měl též udělanou už v 70 letech. Umí si děcka, otcové draka udělat? Jaká je radost z koupeného?


Týden v česku na koňotáboře, červec 2018


14. červce 2018, aeroport Poličná, modely letadel, akrobat Šonka
Po cestě zastavení v Poličné u hasičů, projelo i něco veteránů

Aeroport Poličná. Jak se ten vrtulník řídí

Pro hladký kluz je na hřídeli maznička. To by na cestu nemohlo ...

Něco na zajíce. Jak se dostat k pístům. Mají i síbíčko ...


2. srpna 2018, hrad Starý Jičín který je opravován, pivo Svijany za pouhých 30 káčé. Pak oční studánka, kde jsem si řádně oči vymyl a téměř celé tělo, tož jsem zvědavý na ten zázrak. Ale voda úžasně studená. Zpět pěkná projížďka přes Skalky, Kojetín


4. srpna 2018 to není ani výlet, jen takový odskok na Bečvu pod Juřinku (naposledy jsem se zde čvachtal v červci 2010?). Voda teplá, a jak vidíte, tak je jí dosti, kdyby nebylo, tak přes splav neteče, byl by suchý. Zde se koupávalo v 50 - 60 letech, jak psáno v Pár obrázků. Nikdo další ve vodě, ani rybáři. Asi jsou všeci v Mexiku. A skáčou jen malé rybičky, žádné ostroretky jako kdysi. Ploutve z r. 1967 pro Bulharsko. Odskočit bude třeba častěji.

Slovo jsem dodržel - 10. září 2018, pohoda jak v dysnejlandu, teplota vody neznámá, chce to jen trošku odvahy


12. září 2018, že si zajedeme do Luhačovic na kafe. Počasí úžasné, klid, pohoda sama o sobě působí. Pak zajížďka do Hluku, kde jsem byl naposledy v r. 2011


Bumbálka 05.10.2018
Po zaparkování se jde po hranici na chatu Kmínek, okolí základů Masarykovy chaty upraveno (postavena r. 1924, vyhořela r. 1952), poprvní jsem zde byl někdy do r. 1957. Pak na opačnou stranu na Súkenicu. Rozhledna po sezoně uzavřena, klíč na požádání. Pramen Bečvy kaluž. Medvěda jsme nepotkali. U partyzána na přechodu U tabulí deska se zavádějicími "informacemi", zde se nebojovalo, kde vycucali ztráty o padlých neznámo, Ušiak zde nepadl když se později zastřelil.


Přidáte se???


Jiné mé výletky

Dále Pag, Japancampy

Víte, že na Radhošti byla poprvní použita turistická značka?

wallachiaATpost.czdomů