Výlety

Ve školních letech zájezdy s fabrikou na hrady, zámky, Máchův rybník, Karlštejn, pamatuji jízdu na zámek Lešná s vétřieskou. Po rodině na Slovensku - Strážske, Dubnička (tam byl bratr dědy K na nějakém koňském statku), Bánovce, Podlužany, Trenčín, Teplička, Piešťany a další už si nepamatuji.


1967 Bulharsko


1970 Hohe Tatra, zájezd s fabrikou


1971 s KdF 82, Královec u Val. Klobouk, zřícenina Vršatec a dál na SK, pod Martinem, Fatra, robky se křižovaly


V roce 1973 první účast na organizovaném výstupu na Nový rok na Radhošť. Na Radhošti účastnický list. Někde by měl být. S KdF 82 na Pindulu a pak pěšky ve sněhu s děckem mrňavým gerade aus na Radhošč jak byl vidět. Kdybych to byl věděl co nás čeká.... foto?


Výstup na Kelčák,
asi 1974 přijel s KdF 82 na Podhradní Lhotu/Kuče, trasa opět tak, že se šlo pod KJ a pak se drápat nahoru s děckem na zádech, zřejmě není foto (nebo stále na negativu), kdyby byly mobily s foto, to by se pleskalo....


1977 cesta Polskem na Mazury, Gdaňsk
Přes Zakopane, Nowy Targ přespání, odskok na jezero Czorsztynskie, Warzawa kde se opět přespalo (na náměstí). Po cestě přes nedokončenou dálnici na Rusko, zde tahal na špagát minometný granát, nebyl kompletní, žádný výbuch se nekonal. Pobyt na Mazurách - Gizycko, jezero Niegocin a Mamry, zde na plachetnici za bouře. Zde se v lednu 1945 tvrdě bojovalo (Ostpreußen). Gierloz, Wolfschance, prohlídka areálu, fírer nebyl přítomen. Pak Elblag, Gdaňsk (na pláži jsem spal pod vozem). Po cestě zpět v rádiu oznámení, že jsou tam nepokoje, hrad Malbork, Krakow, s Trabantem combi, poprvní si užil dálnice. Ten byl v Polsce vícekráte, více Pár obrázků. Rychlá jízda mne stála několik piv ze zásob pro milici. Vozil tam kafe, byl zájem o lentilky.


Hohe Tatra 1977 mit Trabant

1981? Balaton Trabantem


1982 Piešťany na Váhu s Vaurienem


1982? Lipno

1983 Dresden IAC Mockritz, fuer 4 Personen, mit Trabant, 3 M za rychlou jízdu vorbei Dresden.
Průšlap od Pindule přes V. Javorník do VM
Někdy v 198?, busem na Pindulu, pak pod V. Javorník a nahoru, cesta, necesta. Hospoda zavřená, pivo neochutnáno, tak jdeme dál, asi 28km?


1985? Hohe Tatra vlakem, poprvní bolestivé koleno levé při sestupu


1987 Mar. Lázně s děckama, zotavovna Suvorov, přes Silvestra, seděli u stolu č. 47, výlety v okolí, bruslení na zimním stadionu, foto zřejmě furt na negativu


1988 na harcerském táboře v Polsku, další rok přijeli do VM


Bulharsko 1989


Pustevny 25.12.2002

Pustevny 25.1.2003


Herlíkovice 2003
Techtek 2004


2005, Čeladná a Pardubice koňské akce

28. ledna 2006 Medůvka


Horka říjen 2006


Koryčany 2007


Pardubice 2007
2008 výlet na Pustevny, Radhošť, není foto


Olomouc 2008 sprinty


2008 Choltice


2008 Hr. Králové, Caniscross okolo Hradce


Výletek Radhošť 1.1.2009
Tak jako minulý rok jsem se rozhodl, že pokud počasí dovolí, dám si výšlap per pedes z Pusteven do Rožnova. Při prezentaci této myšlenky se však k tomuto nápadu nikdo nepřidává, slyším jen ...
Z ValMezu vyjíždím busem v 07:50 hod, v Rožnově přesedám na další v 08:12 hod. Pomalu od Rožnova se bus naplňuje a nahoru přijíždí plný.
Po příjezdu, tito se vydávají mým směrem

jsem tu

Další se vydávají ???? Počasí je zatím klidné, dokonce to vypadá, že by se mohlo rozjasnit.

Tuto sošku snad zná kdekdo ... Přichází ojedinělý turista směrem protivným, od Rožnova, a co to, další, který dokonce to běží, po svých.

radegast

Všechny jsem předehnal, i dědu který to pěkně švihal, jen tento mladík mi furt ukazuje záda, stíhat nemá smysl, protože na Radhošti bude zastávka

prchá

Hotel v dohledu

prchá

Míjím ho

prchá

Á už vidím věžu a kostelík, počasí dosud příznivé, i když popadával sníh se už začíná kazit, fučí od jihovýchodu, mráz je cítit. Dál se už nefotí, digifoťák odmítá sloužit, takže ani nápis o spravedlivých na sousoší se nekoná. A vypadává i mobil.

okna

Dělám nějaká spojení na 145,500 MHz, 145,450 MHz, kdo mne dělal, tak ví, nepíšu si je, asi by prsty odmítly, tak třeba dejte vědět, potvrdím přes eQSL. Prošlo zopár lidí. Objevuje se slečna procházkou po prožité noci z nedaleké chaty a sděluje, že je -14°. Občas není ani na vrcholek věže s červeným světýlkem vidět. Pěkně to fičí. Začíná být zima i na prstíky u nohou tak to beru dolů, k Černé hoře, nic příjemného, chodník umrzlý, místy led.. Pod sjezdovkou po nějakých 200 m v lese se to uklidňuje, ale ta chůůze, někdy je lepší i z kopečka pomalu běžet. Nejhorší je to, když nohy mají snahu vyletět dopředu před tělo, zvládám to statečně, padám jen jednou, modřina na pravém stehnu. Po cestě potkávám od Rožnova jen tři lidi. Po cestě ještě dělám asi tři, čtyři spojení u ČH.

Co jsem použil. Minulý rok zapracoval mráz a odpadly kablíky, jak se s nimi pohybovalo, tak jsem to trocha upravil. Ručka je připěvněna na levém lokti.

prchá

Zjišťuji, jako minulý rok, že bych mohl chytit vlak který je ve VM ve 13 hod., tak přidávám do kroku a docházím asi 10 minut před odjezdem. Doma vařím kafu a vlézám s ním do vany na dvě hodiny. Dobře se v ní i pospí.
Jo vanu to mám rád, relax, a ještě tak svíčku, víno a....

Takže zase za rok, ne?????


Máchův rybník 2009


Koryčany 2010 duben a květen


Bilova paseka 6.12.2010 a Klínec

Špindl květen 2011, od ... přes ... na ... kolem


2011 Horka

2011 Kostelany

2010, 2011 nevhodné počasí, Pustevny se nekonají

1. ledna 2012, klasické datum pochodu
Opět z VM v 07,50 hod. busem do Rožnova, z tama 08,15 na Pustevny, bus zaplněn ani ne z poloviny. Z D. Bečvy je pěkně vidět Radhošť, viditelnost bude dobrá. Houbec, po příjezdu nahoru mokrý sníh, vítr. Pak přechází v mlhu, vítr skučí. Focen Radegast, začíná hustá mlha, za hodinku na Radhošti. Po cestě kontakt na zlínské amatéry. Foťák vypovídá službu a je třeba zahřívat. Od zvěrozvěstů lze jen tušit kapli. Na Radhošti i když tamní teploměr ukazuje 0, tak fičííí, prsty tuhnou. Přichází dva Dolnobečvané se slivovičkou, chutná, pokecáme, zopár spojení s klasickou výbavou (viz výše) a odchod dolů. Já mám tím extraktem ochucený čaj. Vlek lyžařský kupodivu jede. Po cestě potkávám čundráka doprovázejícího psa, otevírá lahvičku slivovicovou, popovídáme a šlapu. Začínají se ozývat kolena. Přesto za 90 minut z Radhoště jsem na nádraží.
Ve 14, 30 hod. doma, klasicky vana, ponatírat kolena ...


Duben 2012
Trasa Brňov od Brda na M. Lhotu, co kdyby tam bylo něco z války, údajně je tam, nebo byl, kdos zakopán


Máchův rybník 2012, camp Březňák


2012 Špindl

2013 přes Radhošť
Tentokráte nejedu 1.1, ale až 13.1. Z Rožnova autobus postupně natřískáván, až jsou pasažéři namačkáni. Zatím snesitelná viditelnost, nic moc zima. Projdu se k Maměnce a j. a nastupuji cestu na Radhošť. Kolem cesty kupy stánků, zájemců moc není. Pak mrknu na sochy sněhové a valím dále. U Radegsta začínají zlobit kolena, to tedy brzy. Před Radhoštěm začíná mlha. Pohyb lidu minimum, až 7. Pobudu u kaple, teploměr ukazuje mííírně pod 0 °C. Ale chvilkama taková mlha, že není vidět na světla na stožáru radiokomunikací. Zařízení na vysílání žádné, za těch pár spojení nestojí za to něco sebou tahat.
Vydávám se na cestu dolů, po opuštění prostoru vleku zjišťuji, že ještě přede mnou nikdo nešel, protože je z noci napadaný nový sníh. Jde se špatně, pod sněhem kluzko, tak jdu mimo chodníček. Při scházení od Černé hory zlobí kolena čím dál více, no jak jinak při chůzi z kopce. Nejhorší úsek Pod chatou Mír. Dostávám se na cestu Radhošťskou a krok sun krok se probojovávám na nádraží. Přicházím tak 10 min. před odjezdu vlaku, jako minule. Vysedám v Krhové a silou vůle se šinu domů. Do vany a na pár hodin do postele. Za dva dny si dávám 9 km, ale slušným terénem.


Od 1.6.2013 týden Chorvatsko Pag


Japancamp 2013, nová tvář firmy

Špindl 2013
Pustevny 2014
Výlet oddaluji a dobře dělám, od 10.1 se opět na Pustevnách soší z ledu a tak zvažuji vystartovat v neděli. Protože nechci udělat zle kolenům, tak uvažuji jít opačně, z Rožnova na Pustevny a zpět busem. No, uvidíme.

Radhošč 2014 byl. Triko, košile, svetr, bunda, dobře jsem zhodnotil i spodňáky, návleky na kolena, jen rukavice mohly být zimní.
Příjezd do Rosenau na nádraží 06.23. Pomalu postupuji vpřed, žádné honění, do lesa vstoupil v 7,24 hod. sám samotinkýý ještě za tmy. Tak to jsem se tedy táhl. Pomalu stoupal nahoru, fučelo, bez sněhu, trochu mokro. Na Bařině už přimrzlé, pod R míírně snížku zmrzlého, tráva vyčuhuje. Na Radhošči v 9,28. Teplota 0°. Ale větr po celou dobu, na kopci když jsem dalekohledal tak zima na ruky, musel jsem to ukončit, i uši ochlazovány. Na R první lidé z protisměru. Ale bylo krááásně vidět do dálky. Až po odstupu od R větr přestal a šlo se dobře.
U sochy v 10,25. Pohled z Cyrilky, Pustevny v 10,50. Na sochy ledové jsem nešel, fronta a placené! To minulý rok nebylo. Jakésik stánky, hodně pití, něco jídla a co mne nezajímá. Oproti minulému roku vííce lidu. Trochu jsem se tam prošel, podíval na zlikvidovaný skokanský můstek, Tanečnica trochu chátrá, a v 11,45 odjíždím. Nikoho známého nepotkal. U Zavadilky policie už nahoru nepouští. Bus jel přes Hutisko, tam jsem byl někdy v 70 letech naposledy. Z R odjezd ve 12,52. Bez nějakých problémů, jistě, nohy zatíženy jinak, ale kolena držíííí!! Pojedl, podřímal, něco vínka popijím.
Pamatuji jak jsem šel z Pindule asi 1973 1.1. na výstup novoroční (prý byl minulý týden). Na Pindulu autem, tehdy KdF82. Děcko mělo 5 měsíců. Radhošč vidět před námi, tak gerade aus. Žena, saně, děcko, snihu kopec, to jsem tu trasu přehnal, nedomyslel jak se to bude šplhat, že Radhošč není první kopec. Jo to jsme byli mladí.


Tak zase za rok.


5. srpna 2014
VM - Rožnov i zpět na kolečkových bruslích (v mém věku), stánek u Veselé


2015
Radhošť se nekoná, bohužel, sedělo, leželo se doma skrzeva páteř a cvaklý nerv pro nohu levou.


Japancamp 2015


Říjen 2015
Konečně se hledá tajná chodba ze zámku na Helštýn, výsledek se tutlá, možná chodba do Hlubočku s pokladem


2016 Radhošť, Pustevny
Vypadá to, že se ráno vyrazí. Počasí ale asi nic moc nebude.
Ale jde se na to, vyjíždí se oproti jindy autem, zaparkuje na odbočce na H. Paseky a dále pěšky v 11,16 hod. Nijak se nespěchá, je sucho, provoz turistů nižádný. První protijdoucí se objevují u Černé Hory. Poměrně silný od Radhoště k Pustevnám. Na Radhošti teplota dva stupínky nad nulou. Na Pustevnách snad jen dva stánky, vícero lidu na zasněženém svahu kde sáňkují děcka. Kafe u lanovky a busem do Rožnova. Už při sjíždění z Pusteven začíná pomalu sněžit, poletuje suchý s klesající výškou čím dál více a od Rožnova už souvislá vrstva namokrého.


Únor 2017, výšlap na Trojačku, památník výsadku Javor


03.07.2017
cyklovýlet VM - Rožnov, jak je to s vodou. Stezku jsem prorážel z Valmezu do Rožnova a zpět divočinou 31.6.2000, Jardova cyklostezka, to jsem neměl mobil včetně foťáku ani digitál. Potoky se mohou využívat jako cesta, voda fuč.


Japancamp 2017


23. srpna 2017
Busem na Pustevny, dáno kafe a jdeme. Nad Pustevnami cosik staví, nechtěli mi říct co to bude, jeden pracant ukecl že schody do nebe, hmm, uvidíme časem. Přes Tanečnici, Čertův Mlýn, Martiňák s pivem a dolů, na Zavadilce na bus. HH na kameni není Heil Hitler, jak by se mohlo zdát (pozůstatek z operace Auerhahn, hi), ale díky telefonátu a sdělení z archívu Opava že se jedná o Herrschaft Hochwald, na značení tohoto vlastníka jsem před léty narazil i v lese u Hlavaté nad H. Bečvou. Též narazíte na značení vlastníka, když půjdete od Tesáku na Kelčský Javorník.

Bludy o partyzánech: www.stream.cz/zapomenute-pribehy-ceskych-hor/10002471-ztracena-zakladna-beskydskych-partyzanu
http://www.ceskozemepribehu.cz/pribeh/159-tezke-zkousky-valasskych-pasekaru

Kamera Pustevny, Radhošť:
http://www.hvfree.net/Kamera_Pustevny_Rozcesti
http://www.hvfree.net/?q=kameraradhostjih     můžete si i kamerou pohýbat


31. srpna 2017 Kelčský Javorník
Vozem do Rajnochovic, zde návštěva hřbitova (hledám a nacházím Jerryho), poté do Podhradní Lhoty, návštěva obecního úřadu a popovídání si s p. starostou. Pak následuje výstup po zelené na hrad Šaumburk, prohlídka a jdeme dále na Bařiny, k Holubově chatě a na Kelečák. Do dálky není z rozhledny moc vidět, ani Praděda. Vidím V. Javorník, Krhovou, Frýdlant, Vsetín Horní město. Cesta tam zhruba od 14.25 hod. do 16,42, zpět 17,31 až 19,11 hod. Odskok do Osíčka na pizzu a po cestě prohlídka válečné silnice končící v Komárno (vizte Proč zde nemáme dálnici) a cesta domů. Uchozený, sedím venku s pivem a trochou vína, stahuji fotky. Na chalupu přichází cizí kocur mladý černý.

Okolo kolem


U Franze Josefa 3. září 2017
Startuje se od obecního úřadu Branky něco po 8,30 hod., začíná opět pršet, jde se něco málo přes hodinu. Zaráží mne, že zde není mladých. Ten pocit, že zde stál sám unser Kaiser... Přítomen i kandidát na prezidenta či císaře? Naposledy jsem zde byl 10. červce 2008. Vloudila se kamenotesaři chybička, kaiser zde byl na manévrech LP 1897.
14.10.2017 drakyáda aeroport Poličná,
bohužel většina draků koupená, čest výjímkám, třeba bedna, tu jsem měl též udělanou už v 70 letech. Umí si děcka, otcové draka udělat? Jaká je radost z koupeného?


Únor 2018, výšlap na Trojačku, památník výsadku Javor


2018 červec, týden v česku na koňotáboře


14. červce 2018, aeroport Poličná, modely letadel, akrobat Šonka
Po cestě zastavení v Poličné u hasičů, projelo i něco veteránů

Aeroport Poličná. Jak se ten vrtulník řídí

Pro hladký kluz je na hřídeli maznička. To by na cestu nemohlo ...

Něco na zajíce. Jak se dostat k pístům. Mají i síbíčko ...


2. srpna 2018, hrad Starý Jičín který je opravován, pivo Svijany za pouhých 30 káčé. Pak oční studánka, kde jsem si řádně oči vymyl a téměř celé tělo, tož jsem zvědavý na ten zázrak. Ale voda úžasně studená. Zpět pěkná projížďka přes Skalky, Kojetín kterou doporučuji.


12. září 2018, že si zajedeme do Luhačovic na kafe. Počasí úžasné, klid, pohoda sama o sobě působí a léčí. Pak zajížďka do Hluku, kde jsem byl naposledy v r. 2011. Nafotil si hroby rodiny a se jmény, co mi něco říkají.


Bumbálka 05.10.2018
Po zaparkování se jde po hranici na chatu Kmínek, okolí základů Masarykovy chaty upraveno (postavena r. 1924, vyhořela r. 1952), poprvní jsem zde byl někdy do r. 1957, to se jelo s T 57. Později v 70. letech asi 2x, včetně zimy s KdF 82. Pak na opačnou stranu na Súkenicu, dáno pivo, kafe. Rozhledna po sezoně uzavřena, klíč na požádání. Pramen Bečvy kaluž. Medvěda jsme nepotkali. U partyzána na přechodu U tabulí deska se zavádějicími "informacemi", zde se nebojovalo, kde vycucali ztráty o padlých neznámo, Ušiak zde nepadl když se později zastřelil. Zpět přes Karlovicko, zastávka ve Zděchově a domů.


Minivýlet 6. ledna 2019
Nechal jsem se zbuntovat pomoci s věcmi na Soláň. Odjezd 11,05 h. Že půjdeme po nejkratší cestě. Ano, ale ono to bylo zaváté sněhem a lesem, mokro v botách, sníh po kolena, kilometr za 53 minut. Chalupa spisovatelky a malíře Podešvových. Dávám si kafe, pivo a odjíždím zpět v 15,43 h. Vleky vlekují, hostince hostí, busy jezdí. Jako školou povinný jsem zde byl si u Soláně zalyžovat, též pod Soláněm v 9. třídě se sadily stromky, cestu jsem absolvoval na Favoritu, kole. Asi v 1963 na Polním dnu s OK2KNP.


Únor 2019, výšlap na Trojačku, památník výsadku Javor


Bílý Kříž 10 - 11. března 2019
Vyjíždí se Citronem po poledni, první zastávka na Bílé - Mezivodí, hotel Ondrášův dvůr. Zde se dostává hodinu sauny finské, parní, infra. Pak se pokračuje na Bílý Kříž, cesta sjízdná. Cílem je chata Sulov, nikoli noclehárna, ale byty. Ubytování až nahoře, kuchyň, dvě ložnice, TV, wifi, vybavený byt. Vzít si jen kartáček na zuby a jídlo. Na druhý den se jde směr Grůň, po cestě kříž, Experimentální ekologické pracoviště, monitoruje toky energie, ekosystém, no projděte se. Zacházíme za Muroňku a jde se zpět, v lese a na cestě spousta ulámaných vršků stromů, nohy ujíždí na zmrzlém sněhu. Že byl v té době vichr je známo. Poté ke kapličce na slovenské straně kde údajně sloužil několikrát mši pozdější papež Karol Wojtyla. Pod ní hotel Kysuca (Baron) který čeká na majitele, který by ho uvedl do provozu, k mání jsou i chatky nad ním, za €. Banderovci nespatřeni.
Odjezd po 14té hodině, na cestě co napadalo přes noc. Zastávka na Bílé u sjezdovky, padá sníh takže se pokračuje bez výletu dále. Další zastávka v Rožnově, kde se nabízí mobilhajmy. Ceny vcelku ucházející, i pod 100 000 Kč. PHM po cestě všude dražší, než ve VM.
Mikrovýlet 10.04.2019 na Trojačku, památník výsadku Javor
odjezd 13,00 hod. MHD zadarmiko do Krhové Točna, zpět 16,07, krásné vývraty ale nekrásné počasí.
11.04.1945 odsud odvysílali info o PHM ve VM a byl proveden nálet rumunským letectvem, 11 obětí, kupa poškozených domů, viz výsadky. Infobudka o výsadku.


Mikrovýlet 27.04.2019
Jede se do Teplic, parkuje se u vápenky. Tam se prohání na moto a blbnou, má tam být nějaký sraz. Pochodujeme k díře, poté na vodu a jede se zpět. Do VM na náměstí přijíždí kolona US vozů z kempu na Bystřičce.


Jak jsem stopoval 17.07.2019 do česka
Od 07 hod. jsem v pěkném počasí bohatě přes dvě hodiny stál pod hřbitovem s papírem A4 s cílem HK ~ PA. Po dlouhéé době napřed zastavili Ostravaci mladčí jedoucí domů, že mě hodí aspoň na dálnici, ale kdo tam zastaví, že. Rob mladých jezdí mnogo, i samých řidičů kopy, aut s pražskou RZ i když to dnes nic neříká. No nejsem dívka s dloouhýma nohama.
Pak zastavil cizinec zde žijící, ža tak jede. Tak jsme kecali o kdečem, že jsem nepostřehl, že jede na Brno, kam ani on nechtěl, nebo nevěděl, neznal to tady. Jízda po dálnici hruzá, popojíždění, vpravo souvislá řada kamionů. Když jsem to zjistil, že jedu někam jinam, tak jsem sdělil, že vystoupím někde, abych se dostal na sever, na vlak do Pardubic. Byli jsme před Jihlavou!, tak jsem vystoupil na ex 119 , mělo to být někde pod Žďárem, neorientoval jsem se, ani místní cestáři snědí nevěděli, kam cesta vede. Když jsem byl půl roku dávno tomu v Jihlavě, tak ještě D1 nebyla. Tam jsem stál asi půl hodiny, napřed zastavilo auto, ale neměli místo, ani to tam neznali. Pak zastavil bodrý Moravák z Boskova na služební cestě, zadání: jedu na sever kde jede vlak a opět jsme si pokecali. Byl to Žďár, tak jsem tam vylezl a ve 14,28 hod. odjíždím za 38 Kč do PA. Tam jsem si říkal, zda to nevzdát, protože z Přelouče dále by mohl být problém s autobusem. Přesvědčil jsem se, že už jsem dost daleko, že to risknu. Z Přelouče se též dá na Valašsko. Tak jsem odjel v 18,01 z PA za 6 káčé, bus v Přelouči jel, sice ne do cílové stanice, tak jsem se ještě 2 km prošel.
Tož takový veselý výlet jsem si zadělal. Ale nelituji, zopakuji.


Polska 09 -10.08.2019
v pátek po 17 hod. se odjíždí na čtyřech motorkách, skůtrech do Polski, Nysa jezera. Naposled jsem seděl na motorce zřejmě v r. 1973! Ale nezapomněl, jak se na tom sedí. Z VM po route 57, za hranicemi 49. Přespání v kempu Nysa, Jezioro Nyskie (Copacabana) za směšnou částku 80 káčé. V noci trošku cvrklo. Den druhý, voda zelená, koupali se jen odvážlivci. Jede se na Jezioro Otmuchowskie, postaveno Němci v r. 1934. Hráz vypadá moderně, elektrárna. Zde jsou pod hrází v lesíku tři bunkry, navštíven zachovalejší (podivná kamufláž, střílny na východ, kdy postaveny?). Bylo viděti Praděda. Pak se jede na Moravu přes Vidnavu, Bruntál, zastávka na Slezské hartě a Kružberské přehradě. Odry, Hranice, VM. V neděli 11.08 na Bystřičku (která už žije), přes Dušnou, Hošťálkovou na kótu Bludný, Maruška rozhledna (meteostanice), výjezd na Hostýn za 50 kč poplatek. Pak ještě pojíždění kolem VM. Najeto 516 km, jako jet do Chebu.
Minivýlet 12-13.08.2018
Vyjíždí auto a skůtr po 12 hod. Cílem jsou hluboké hory Beskyd Valašských. V Čeladné zastávka na oběd v hotelu Prosper. Pak zastavení v údolí u splavu říčky, či potoka Čeladenka, koupání zavrhnuto, jen brodění. Teplota vody 20°. Po nějaké době přijíždí žena se třema děckama které se koupou. No jako děcko jsem také v létě nějakou teplotu vody neřešil. Pak odjezd na zajištěné ubytování do apartmánu hotelu bývalých ŽDB který obsazujeme jako jediní! hosté, tedy je náš. TV, wifi, telefon. Jako králové, proč si to někdy nedovolit, ten pocit, že? Prostě jsme si ho kúpili, aspoň na jednu noc. Jak se to říká: Nejsem tak bohatý vyhazovat prachy za levnotu? Hotel má cca 104 pokojů, turistická část nevyužívaná, pomalu však ztrácí lesk, škoda.
V noci zapršelo, na druhý den po snídani a kafi se jde cestou Wolframu až k pomníku kde byl S. Kotačkou zapůjčeným z 1. PB JŽ zavražděn J. Bierský. Poté dolů geradeaus, ušetřen čas, ale má kolena nemají rády jít z kopce, ozývají se. Lesy jsou Biskupské, zatím nijak moc napadené kůrovcem, listnáče, sazeny jedle. Odjezd do Čeladné na oběd v restuaraci U Sestřiček, dávám si Menšíka za 185, Birella a alžírské kafe. I zde je personál jen pro nás, účtenka 623 Kč. Poté zavrženo čváchání se v hotelovém koupališti (malé) a odjezd domů, přezbrojení a následuje odjezd na stateček. Zjištěno, že vichr shodil krásný, vysoký tis. Třetí strom co podlehl tento rok přírodní síle.


15.09.2019 na Radhošť, Pustevny
Vozem do Rožnova ke kampu v 09,00 hod. a pak klasicky přes Radhošť na Pustevny. Počasí dobré. Na Radhošti radar Věra skenující valašský vzdušný prostor, teplota 17°. U Radegasta pivo za pouhých 40 Kč. Oběd na Pustevnách, prohlídka valašské stezky za 170 Kč pro penzisty (můžete pobýt od otevření do zavření). Zpět busem v 15,48 hod.6.10.2018 Gastrofestival Velké Karlovice, neboli valašská žranica
Vyjíždím busem v 9,35 přes Rožnov, Soláň. Počasí nic moc, ale už neprší. Parkoviště plná, stánků dosti. Ochutnávky, při některých akcích je podávána štamprlička slivovice. Možno platit elektronicky zálohovaným čipem. Jezdí postarší autobusy, T 57, T 603, T 613, Tatra tahač, vláčky, koňské spřežení. Při odjezdu se objevuje slunko. Zpět busem, doma 17,30 hod. Stálo to za to, přijeďte.
Gastrofestival


Ride Wallachia 12.10.2019
Sraz skůtristů v Rožnově v 10 hod. Odjezd po 10,45 bez zastávky do Karolinky k nádrži Balaton. Škoda, mohla být zastávka na Bumbálce, u Partyzána. U Balatonu fronta na občerstvení, začíná se to rozpadat, jednotlivci, skupinky odjíždí. Takže kafe jsme se nedočkali a odjíždíme na Kohútku. Zde parkoviště skoto plné, malá procházka po hřebenu na východ. Jdeme na kafe do chaty, která je narvaná, takže posedíme venku, ale stojí to za to, prý je 23°. Dorazila skupina kabrioletů s bratislavskými RZ. Je po 13 hod a něco když odjíždíme, že se někde ještě podíváme. Projedeme Zděchovem. Pak na místo, kde v 80tých letech se srazily Migy, nalézáme kus pokrčeného plechu. Krásná příroda, pěkná údolí, brouk smrkový tady tolik neřádí, že by to bylko výškou?
Ride Wallachia


Výlet na Valašskou Bystřici 15 - 16.10.2019, vycházka na Cáb na pivo
Valašská Bystřice


Výlet Tesák, Kelčský Javorník 14.12.12019, a další viz Rajče/plajavm/lidé


Máme tu pěkně na Valašsku, kopců, lesů dosti (zatím), ta údolí. Příště to bude ?? Za Kasárne na SK k Nemčákově hájence, jak opravili hrad na St. Jičíně, na V. Javorník, Huštýn, Kamenárka... A co Vy?

Jiné mé výletky

Dále Pag, Japancampy

Víte, že na Radhošti byla poprvní použita turistická značka?

wallachiaATpost.czdomů